Založení internetového obchodu

Možná i vy si myslíte, že pokud si založíte vlastní internetový obchod – dále jen e-shop, pak máte vyhráno a peníze se na vašem účtu budou hromadit zcela sami. Vize je to skutečně pěkná a bezpochyby by si to každý z nás přál, ale realita je zcela jiná. Obchod musí prosperovat, musíte na něm pracovat, obstarat si živnost a pochopitelně se musíte i řídit zákony, které u nás platí.

Založení e-shopu, jako takového je hračka. Pokud to sami umíte, pak máte vyhráno, co se týče úspor, protože vám odpadnou náklady, které jsou spojeny s tvorbou internetového obchodu. Na vaše ramena pak ale spadne, co prodávat a hlavně za jakou cenu. Mít ve svém e-shopu nejlevnější a nejlepší zboží na trhu ještě stále není žádná výhra a ani záruka toho, že snad vyděláte miliony.

Pečlivě byste si měli rozmyslet, na jaký druh sortimentu se bude váš obchod zaměřovat a pochopitelně, jaká bude cenová politika. Zboží, které budete prodávat musíte znát, musíte mu rozumět a samozřejmě musíte být schopni i poradit svým budoucím klientům, kteří se v tomto směru natolik neorientují, nebo vůbec nerozumí tomu, co vlastně kupují. V e-shopu byste měli nabídnout to, co se na trhu příliš nevyskytuje, nebo je daný produkt těžko k sehnání.

A pokud k tomu přidáte i přiměřenou cenu, se kterou budete moci konkurovat, pak máte z poloviny vyhráno.

Komentáře jsou uzavřeny.