Virtuální sídlo

Virtuální sídlo nebo také virtuální kanceláře jsou služby, které jsou určeny jak podnikatelům, tak i například osobám výdělečně činným. Jsou to právě virtuální sídla společností, které se na trhu stali poměrně žádaným a oblíbeným produktem, které mnohdy značně usnadňují podnikání. Důvodů k založení virtuálního sídla může být mnoho a není nutné je uvádět ve smlouvě, ani v jakékoli jiné smluvní dohodě.

Podstatou virtuálního sídla je, že podnikateli je za peníze pronajata adresa kancelářského prostoru, který ale nebude jako místo výkonu podnikání využívat, ale bude pod touto adresou zapsán v obchodním rejstříku. Díky virtuálnímu sídlu se pro většinu z vás stává podnikání jak bezpečnější, tak i pohodlnější.

Na adresu virtuálního sídla si každý podnikatel může nechat doručovat korespondenci a to jak tu obchodní, tak i osobní. Obvykle je ale tato služba zpoplatněna s tím, že korespondence bude oprávněnou osobou přijata a vy následně budete informováni o tom, že se zde nachází vaše pošta.

Částky to nejsou zrovna zanedbatelné a navíc budete muset odvádět i nájem a to za každý měsíc. Obvykle se jedná o částky do 1 000,- Kč, které budete muset uhradit. Pronájmem virtuálního sídla se v České republice zabývá mnoho společností a stačí si jen vybrat tu správnou. Rozhodnou se můžete i podle toho, na jaké adrese byste si se svou firmou přáli sídlit. Oblíbená je například Praha.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Sídlo společnosti a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.