Obchodní rejstřík firem

O obchodním rejstříku firem už slyšel pravděpodobně každý z nás. Jedná se o internetové stránky, které byly zřízeny Ministerstvem spravedlnosti na základě zjišťování veřejně dostupných informací o firmách, podnikatelských subjektech a dalších, kteří mají vlastní identifikační číslo. Vyhledávání v obchodním rejstříku firem je velmi jednoduché a možná budete dokonce překvapeni, že pro vyhledání subjektu nebudete potřebovat až zase tolik informací. Bohatě vám postačí název subjektu, spisová značka nebo identifikační číslo. Pokud alespoň jeden ze tří zmíněných údajů znáte, pak se dostanete k informacím, které hledáte.

A co všechno se můžete dozvědět? Jde především o základní údaje společnosti, informace o základním kapitálu a informace o tom, na co se společnost nebo jednotlivec (jen v případě, že má vlastní identifikační číslo) ve svém podnikání zaměřuje. Mimo jiné jsou k dispozici i spisy nebo historie společnosti. Můžete si vybírat, zda potřebujete v obchodním rejstříku vyhledávat podle firem, jednotlivých osob, nebo společníků a právnických osob.

Obchodní rejstřík není ale zdaleka jediným rejstříkem, který u nás najdete a je velmi přínosný. Dále najdete online živnostenský rejstřík nebo insolvenční rejstřík. Všechny jsou veřejně přístupné a bez poplatku.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Rejstříky firem a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.